top of page

ÇATI ÇİFTLİĞİ,
SOLAR DECATHLON EUROPE 2022'YE HAZIRLANIYOR

     Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Solar Decathlon bu yıl Almanya'nın Wuppertal kentinde düzenleniyor. Üniversitelerin katılımıyla gerçekleşecek olan yarışma mimarlık ve mühendislik öğrencilerinin enerji ve kaynak kullanımında daha verimli projeler geliştirmesini hedefliyor.

     Türkiye'den İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) ile Almanya'dan Technische Hochschule Lübeck'in (THL)
akademisyen ve öğrencileri ile birlikte  Akım Mühendislik, Algo Logic ve EG Mimarlık'ın proje ortaklığı yaptığı Deeply High Ekibi sahip olduğu multidisipliner yapısından faydalanarak teknolojik gelişmelerin ışığında ekolojik ve sosyal değerleri gözeterek geleceğin sürdürülebilir yaşam alanlarına katkıda bulunabilme hedefi ile bir yılı aşkın süredir birlikte çalışmaktadır.

ÇATI ÇİFTLİĞİ ekibi olarak biz de Solar Decathlon Europe 2022 için Team Deeply High ekibi içindeyiz.

     Proje üretim alanı olarak sunulan üç alandan Schleswig-Holstein eyaletinin Kiel kentini seçen Deeply High Ekibi, şehrin yoğun nüfusunu ve kozmopolit yapısını tasarımları için önemli bir girdi olarak ele alıp üretimlerinin benzer yapıdaki farklı şehirlerde de uygulanabilecek sürdürülebilir bir yapı birimi oluşturmayı hedeflemiştir.


Deeply High Ekibi'nin çalışmaları aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

web sitesi
instagram
linkedin

MTMD e-dergi 16 02.01.2022-16.jpg
bottom of page